O autorce

Emma Riedova (2)Emma Riedová (*7.3.1989) vystudovala na Univerzitě Karlově práva a dějiny umění, nyní pracuje jako advokátka, stará se o své děti a píše. Láska k historii a napínavým zápletkám ji provází už od střední školy, kdy psávala povídky i kratší historické a detektivní příběhy. Tuto svou vášeň zúročila při psaní své prvotiny Královské intriky (Knižní klub, 2014). Kniha Pařížské rekviem (Knižní klub, 2016) zavedla čtenáře do Paříže konce 19. století, zatímco při čtení autorčina nejnovějšího titulu, který je ohlášen na jaro 2022, mohou čtenáři pátrat po záhadách v uličkách středověké Prahy.

Facebooková stránka 

 

Rozhovory:

http://www.vaseliteratura.cz/rozhovory/6317-rozhovor-s-emmou-riedovou

http://www.chrudimka.cz/na-slovicko-s-emmou-riedovou.html

http://raci-svet.blogspot.cz/2016/10/rozhovor-emma-riedova-spisovatelka-z.html

https://www.knihcentrum.cz/mlada-nadejna-autorka-historickeho-romanu-emma-riedova-predstavila-na-svete-knihy-svuj-debut-kralovske-intriky

https://literarni-kavarna.knizniklub.cz/clanek/39857-emma-riedova-pisu-to-co-bych-rada-cetla.html

 

 

2 komentáře u „O autorce“

  1. Začetl jsem se do Vaší knihy a už po několika listech mne velice zaujala.Nemohl jsem se od ní vůbec utrhnout. Na to,že pracujete jako koncip,máte vybroušenou češtinu.Gratuluji Vám a přeji Vám,aby se vám v psaní dařilo a vycházely Vám dobře napsané a zajímavé knihy.Historie je moje zájmová oblast,ale i detektivky.Sám jsem se snažil také o psaní.
    Dokoce mi vyšlo i pár povídek, ale později jsem toho zanechal,potože když jsem si přečetl to,co jsem před nějakou dobou napsal,připadalo mi to jako popis nádražní haly ve tři hodiny ráno.Tak jsem toho zanechal a myslím, že jsem udělal dobře.

  2. Děkuji za zpětnou vazbu, potěšila mě. Detektivky a historické romány jsou mé oblíbené oddechové čtení, na mé druhé knížce to asi bude ještě více patrné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Historické romány